Radian je zaťahovacia strešná konštrukcia, ktorá dodáva maximálnu ochranu a perfektné riešenie pre tienidlo na doplnenie medzi existujúcimi strešnými a oceľovými konštrukciami.

Prezentácia Radian

Na Beaufortovej stupnici Radian dosiahol 11 stupeň, čo znamená že vydrží aj vietor s rýchlosťou 117 km/h.

Profily majú rozmery 110×160 mm a boli vyrobené z extrudovaného hliníka 6063, ktorý bol natretý práškovým lakovaním ktoré tuhne na teplo. Je potrebné k tomu, aby pergola zabezpečovala vysokú ochranu pred vonkajšími účinkami. Výrobca nepriehladol ani kvalitu ostatných súčiastok. Životnosť konštrukcie zabezpečujú súčiastky z nehrdzavej ocele. Profily sú doplnené časťami Water Guard, aby sa mohli ľahko namontovať k iným štruktúram.

Konštrukcia Radian existuje aj s 13 m rozmermi. Pokryje plochu s rozmermy 104 metrov štvorcových. Storm Channel pripájací systém zaručuje stopercentnú vodotesnosť aj v prípade kombinovania s iným systémom. Radian funguje na dialkové ovládanie, ktoré je založené na európskej technológii SOMFY. To zabezpečuje rýchlu prevádzku tienidla, čo znamená rýchlosť 34 RPM. Existuje možnosť inštalácie LED-TEC svetelného systému na diaľkové ovládanie. Týmto spôsobom sa dá Radian nastaviť, aby zabezpečoval svetlá primerané k nálade.

Základ systému je osemkolesový pohon Suntech F3. Spolupracuje s časovačom a trojvrstvovým priehradovým systémom. Tieto tri komponenty hýbu s kompletnou konštrukciou, po jednom môžu hýbať s 600 kg. Aj Radian disponuje so šesťstupňovým nastavením sklonu, čo je dôležité pri odvode dažďa.

Membrána je ohňovzdorná a vodotesná. Vyrába sa v Nemecku vo farebnej a bezfarebnej verzii. Odoláva náhlym zmenám teploty, znečisteniam a iným účinkom. Povrch dostáva akrilový náter, ktorý zabezpečuje ľahké čistenie. Po zaťahovaní pergolu chráni silné hliníkové prístrešie.

Výrobca sa pripravil aj na intenzívny dážď a výchrice. Radian je vyrobený s ochranou krajov Stormguard Soft Touch, ktoré sú doplnky z flexibilnej a mäkkej gumy. Vďaka týmto doplnkom je možné vyhnúť sa premoknutiu.

Vďaka výbornej kvalite a impozantnej konštrukcii je Radian veľmi populárny na svetovom trhu. Odlišuje sa od ostatných produktov tým, že výrobcovia sú zameraný na spokojnosť zákazníkov.